Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvky

Autor Ducký Jaroslav
Předmět Příspěvky
Dotaz

Dobrý den, Pane Kráso,

chtěl bych se zeptat, když jsem pracoval ve Sdružení Radost občanů CZ a v 1. Integračním Centru a musel jsem platit členské příspěvky, zda by mohli být možné tyto příspěvky vráceny od zaměstnavatele.

Děkuji za odpopověď

S pozdravem

Jaroslav Ducký

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ducký,

obávám se, že je pouze teoretický právní nástroj na to, abyste dostal od zaměstnavatele zpět příspěvky, které jste dobrovolně odevzdal občanského sdružení Radost občanů CZ. Samozřejmě, že o vrácení příspěvku můžete požádat, ale je velmi nepravděpodobné, že by Vám byly vráceny. Jedinou možností, kterou vidím je podat trestní oznámení na zaměstnavatele s tím, že jste příspěvky platil pod nátlakem a v tísni, protože to byla podmínka uzavření pracovní smlouvy ze strany zaměstnavatele. Po takovém trestním oznámení by následovalo vyšetřování, ve kterém byste musel prokázat, že jste byl v tísni a že příspěvky jste odváděl více méně nedobrovolně. Pokud by vyšetřování tuto skutečnost prokázalo,soud by rozhodl o vrácení těchto peněz.

S pozdravem Václav Krása