Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvky

Autor Hana
Předmět příspěvky
Dotaz Dobrý den,chtěla bych se informovat ohledně prispěvku na 1stupeň,2stupeň,a snižena pracovni schopnonost,kolik dostane zaměstnavatel na jednotlivce od státu.Četla jsem že když je 2stupeň tak je 9500,ale nevīm zda je to pravda.Děkuji za odepsani Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

Váš dotaz je zcela nesrozumitelný, protože není přesně zřejmé na co se ptáte. Pokud jde o příspěvek zaměstnavateli, který zaměstnává více než 50 % OZP, tak příspěvek od státu při plném pracovním úvazku činí měsíčně 9200,- Kč na mzdy a až 2700,- Kč měsíčně na další náklady. Je však třeba uvést, že částka  2700,- Kč MUSÍ BÝT PROKÁZÁNA VÝDAJI ZAMĚSTNAVATELE jako vyšší náklady při zaměstnávání OZP. Příspěvek je stejný, pokud jde o příjemce I. - III. stupně ID. V případě osoby zdravotně znevýhodněné, je příspěvek tomuto zaměstnavateli poskytován ve výši 5000,- Kč na mzdové náklady měsíčně a 1000,- Kč měsíčně na režijní náklady.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji