Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zaměstnávání OZZ

Autor Martina Maříková
Předmět Příspěvek na zaměstnávání OZZ
Dotaz Dobrý den, ráda bych se zeptala zda bude navýšena i částka na zaměstnávání OZZ z dnešních 5 tisíc, vzhledem k tomu že se zvyšovala minimální mzda a na OZP byla tato částka navýšena ?Děkuji Maříkový

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Maříková,

nyní nebude zvýšena částka pro zaměstnavatelé, kteří zaměstnávají OZZ. NRZP ČR o to usilovala, ale bohužel, MPSV ČR s tím nesouhlasilo. Na podnět NRZP ČR si MPSV ČR udělalo analýzu OZZ a dalo nám za pravdu, že situace OZZ je skutečně velmi problematická, a tudíž, v přísští novele zákona o zaměstnanosti, kterou MPSV ČR připravuje, by mělo dojít k významějšímu navýšení podpory pro zaměstnavatele, kteří zaměstnávají cíce než 50 % OZP, a to včetně OZZ. Je to škoda, že se navýšení nemohlo udělat v jedné novele společně.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji