Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na zaměstnávání OZP 2019

Autor Jiří Netušil
Předmět příspěvek na zaměstnávání OZP 2019
Dotaz

Dobrý den apne Kráso,

v minulosti jste panu Zajíci odpověděl na dotaz ke zvýšení příspěvku pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50% OZP toto:

"příspěvek pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50% OZP podle §78 bude navýšen s platností od 1. 1. 2019 o 800,- Kč. Schválení této změny zákona bude v prvním čtvrtletí příštího roku, ale vzhledem k tomu, že vyúčtování je vždy za jedno čtvrtletí, tak zvýšení příspěvku bude již od 1.1. 2019"

Chtěl jsem se zeptat: součástí jakého právního předpisu bude tato novela zákona o zaměstnanosti? V programu poslanecké sněmovny jsem nic nenašel a první čtvrtletí 2019 se chýlí ke konci.

Děkuji.

Jiří Netušil

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Netušile,

jedná se o novelu zákona o pobytu cizinců, kde je přímá novela zákona o zaměstnanosti. Sněmovna navýšení příspěvku podle § 78 neschválila. Tak se musíme pokusit prosadit to v Senátu.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.