Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na zaměstnávání

Autor Tvrdý Petr
Předmět Příspěvek na zaměstnávání
Dotaz

Dobrý den,Změnila vláda na příští rok příspěvek na zaměstnávání osob se zdravotním postižením?Pokud ano,Jak?

V minulosti jsem se o to zajímal a bylo mi řečeno,že příspěvek pro instituce zaměstnávající osoby se zdrav.postižením je dávka nároková a pro OSVČ nikoliv.Změnilo se od té doby něco?Také se dávka příspěvku pro firmy se vzrůstající krizí stále snižovala a podmínky spřísňovaly,což je pochopitelné při podle mě oprávněném podezření z častého zneužívání.Jaké jsou ale prosím podmínky dnes?

Děkuji tvrdý Petr

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tvrdý,

v zásadě příspěvek pro instituce zaměstnávající OZP se výrazně nemění. Mění se spíše podmínky jeho přiznání, ale výše zůstává stejná. Pokud jde o OSVČ, tato situace zůstáván také stejná.

S pozdravem Václav Krása