Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na péši

Autor Ivana
Předmět příspěvek na péši
Dotaz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli osoba, která pečuje o osobu blízkou může pracovat na DPP. Pokud ano, je potřeba to, že nastupuji na 4 hod. denně na dohodu, někde nahlásit?Pečuji o babičku, které byl přiznán II. stupeň nemohoucnosti. Po dobu , kdy budu v práci, bude o babičku postaráno jinými členy rodiny. Mám i toto někde nahlásit, když jsem dosud na sociálce hlášená jako pečující osoba pouze já, aby se mi péče započítávala do důchodu. Také by mě zajímalo, kdo bude po tu doby brigády a současně péče o babičku platit zdravotní a sociální. Dosud to platí stát. A bude se mi ta doba, kdy budu mít i tu brigádu započítávat do důchodu.?

Moc děkuji za odpověď. Ivana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivano,

pokud pracujete a zajistíte při tom péči o osobu o kterou pečujete nemusíte to nikam hlásit.

S pozdravem

Václav Krása