Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na péči vs. zaměstnání v chráněné dílně

Autor Radka
Předmět Příspěvek na péči vs. zaměstnání v chráněné dílně
Dotaz Dobrý den. Je mi 25 let. Mám roztoušenou sklerózu. Jsem v PID - III. stupeň. Můj manžel je veden jako můj pečovatel a pobírá příspěvek ve výši 8000,- - III. stupeň závislosti. Mám také diagnostikovanou psychiatrickou diagnozu a díky ní jsem dostala nabídku práce v O.s. Baobab v Kladně. Docházela bych tam každý den na 4 hod - 75Kč na hodinu. V rozhodnutí o výši důchodu je napsáno : Nadále není schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Chtěla jsem se zeptat, jestli můžu nastoupit na výdělečnou činnost do chráněné dílny, abych nepřišla o důchod ani o příspěvek na péči. Děkuji za odpověď. S přáním hezkého dne Radka Hlinomazová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Radko,

vždy doporučuji, aby osoby pobírající ID III. stupně pracovaly maximálně tři hodiny denně, aby měly jistotu, že nebudou mít problémy s ID. Myslím si, že práce na čtyři hodiny v chráněné dílně by nemusel být problém.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.