Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na péči a práce na hpp v chráněné dílně

Autor Kateřina Halaštová
Předmět příspěvek na péči a práce na hpp v chráněné dílně
Dotaz Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak mám postupovat v následující situaci. Nyní mám invalidní důchod třetího stupně třetí stupeň pnp průkaz ztp/p a při vydělávám si jako servisní pracovník u pečiva. Za této situace pobírám výše zmíněné příspěvky jak mám ale postupovat v případě že se mi naskytla možnost pracovat na hpp v chráněné dílně jako uklizečka. Zde by se jednalo o hlavní pracovní poměr s pracovní dobou tři dny v týdnu pokaždé cca tři hodiny čily cca 36 hodin za měsíc. S určitými věcmi sice potřebuji pomoci a mám osobu která mi potřebnou péči poskytuje ale obávám se že pokud nastoupím na hpp do chráněné dílny přijdu o pnp nebo o id. Zároveň se ale domnívám že pokud jde o práci byť na hpp ale v chráněné dílně která zaměstnává pouze osoby postižené že by problém být neměl a výše uvedené dávky by mi měly nadále chodit tak jako dotěď. Můžete mi prosím poradit jak mám postupovat? Ráda bych do tohoto zaměstnání nastoupila protože tato práce by mě velmi bavila ale bojím se abych něco skrze příspěvky nepokazila. děkuji za vaši odpověd Halaštová Kateřina.

Odpověd na dotaz:

VVážená paní Halaštová,

pokud budete pracovat 36 hodin měsíčně v chráněné dílně, tak to není žádný problém a myslím si, že nemusíte mít žádné obavy, že by došlo k přehodnocení Vašeho zdravotního stavu a k odebrání některých výše uvedených podpor. Nelze to však říci úplně na 100 %, protože posuzující orgán může v zásadě kdykoliv začít prošetřovat zdravotní stav příjemce ID, PnP či průkazu ZTP/P.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji