Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na péči

Autor Šárka
Předmět příspěvek na péči
Dotaz

Dobrý den,chci se zeptat,zda když dítě nastoupí na internátní zařízení-Kociánka a já jako matka mu zajištuji péči a tudíž na něj pobírám příspěvek musím si hledat zaměstnání či se nahlásit na úřad práce?budu ho tam dovážet,odvážet a taky bude doma o víkendech,prázdninách.Jak se tato situace řeší?děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šárko,

pokud Vaše dítě bude ve škole nebo v internátu celý týden, aby Vy mu v Kociánce zajišťujete péči, tak je vše v pořádjku, nemusíte nikam nic hlásit a nemusíte být v evidenci ÚP. Pokud však péči během týdne nezajišťujete, tak by většina prostředků z PnP měla připadnout ÚSP Kociánka a v takovém případě byste měla být v evidenci ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása