Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspěvek na péči

Autor JANA
Předmět příspěvek na péči
Dotaz Dobrý den pane Kráso, manžel pobírá ID III.stupně a příspěvek na péči. Chtěla bych se zeptat jestli může pracovat v chráněné dílně a jestli nepřijde o příspěvek na péči.Děkuji předem za odpovědˇ.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

tím, že by Váš manžel pracoval, nijak neohrožuje pobírání příspěvkzu na péči. Spíše je důležité si pohlídat počet hodin pracovní aktivity, vzhledem k pobírání ID. Vždy doporučuji, aby příjemce ID III. stupně pracoval nejdéle 3 hodiny denně. Je však pravdou, že při práci v chráněné dílně to může být delší pracovní aktivita.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji