Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvek na pc

Autor Tomáš Resl
Předmět Příspěvek na pc
Dotaz

Dobrý den pane Kráso, mám dotaz  kamarád tvrdil že bych mohl požádat o příspěvek na nový počítač kvui práci ale slyšel jsem o tom po 1 ptal jsem se na to mé soc.pracovnice která tvrdila že o ničem takovém neví tak nevím co si mám myslet jsem z toho dost zmatený. Potřeboval bych poradit jestli mohu žádat o nové pc k mé práci nebo ne a kam bych si mohl případně dojít mám průkazku ZTP a manželka má ZTP/P děkuji s pozdravem Tomáš Resl

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Resle,

pokud jste osobou vedenou na ÚP jako uchazeč o zaměstnání a chcete začít podnikat nebo být jako OSVČ, tak můžete požádat o příspvek na vybavení pracoviště, kde Vám pomůžou poskytnout jak PC, tak zařízení, které potřebujete jako nevidomí. Odbor sociální péče Vám může poskytnout pouze příspěvek na přídavné zařízení k pocčítači, ale ne na vlastní počítač.

S pozdravem Václav Krása