Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

příspevek na mzdy pro OZP

Autor Vlaďka
Předmět příspevek na mzdy pro OZP
Dotaz Dobrý den pane Kráso, chtěla jsem se zeptat, zda jsou již nějaké informace ohledně dorovnání příspěvku na mzdy pro OZP v závislosti na zvýšení minimální mzdy od 1.1.2017. Děkuji moc za informaci. S pozdravem

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vlaďko,

ano, je připraven pozměňovací návrh k zákonu č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, který je nyní projednáván v Poslanecké sněmovně. Mělo by dojít k navýšení příspěvku pro zaměstnavatele zaměstnávající více než 50 % OZP (§78 zákona), a to o 700,- korun. Celá částka by měla jít do mzdových nákladů.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji