Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přezkun invalidity

Autor Jandák
Předmět Přezkun invalidity
Dotaz

Dobrý den,

kdesi jsem slyšel, že u osob, které mají III. stupeň invalidity a nemohou pracovat ani za mimořádných podmínek, nebývá přeskum invalidity tak častý.

Je tomu tak nebo je tomu naopak - pokud mají ID III. stupně a mohou pracovat za mimořádných podmínek, tak právě nebývá přezkum invalidity tak častý...

 

Díky za odpověď. Jandák.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jandáku,

je to tak, že u příjemců ID III. stupně, kteří mohou pracovat za mimořádných podmínek, je zpravidla zdravotní stav takového charakteru, že je neměnný, tudíž u těchto důchodů nedochází k přezkumu zdravotního stavu. U ostatních druhů ID záleží na posuzujícím orgánu, zda stanoví nějakou periodu kontrol zdravotního stavu, nebo se rozhodne adhoc.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji