Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Převedení na jinou práci

Autor jana vondráčková
Předmět Převedení na jinou práci
Dotaz Dobrý den pane magistře, jsem dlouhodobě v PN/ od 15,4,2016/ ND již nepobírám,mám ID II.st. 16,10,2017 jsem zaměstnavateli zaslala"žádost o převedení na jinou práci" a doložila potvrzení od obv.lékařky,že jsem pozbyla způsobilost vykonávat dosavadní práci/tedy práci ve stoje a zvedání těžkých břemen/jsem sanitářka v lékárně,skládám bedny s léčivy/denně cca 25 beden/ a uklízím.Jsem po sedmé operaci kolene a další zákrok mne čeká v lednu. Zaměstnavatel mi odpověděl jen sms zprávou,že lék.potvrzení je nedostačující a je třeba od záv.lékaře - což chápu je to dle zákona. Na moji žádost o formulář a kom se objednat k ZL jsem odpověd nedostala. Zavolala jsem tedy personální odd. kde mi vysvětlili,že mě nemohou na prohlídku vyslat nebot jsem v PN. Mám tedy ukončit neschnopnost a nastoupit do práce/ žádné jiné místo mi nemohou nabídnout a moje je obsazené/ a počkat na výpověd ze strany zaměstnavatele ze zdravotních důvodů? Nikdy jsem takovou situaci neřešila. Nevím zda se zaměstnavatel nechce bránit výplatě např.odstupného. Pracovní poměr mám na dobu neurčitou a ve firmě jsem 5,5 roku. Moc Vám děkuji a přeji pěkný den s pozdravem Vondráčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vondráčková,

zaměstnavatel má sice povinnost zajistit vhodné zaměstnání, pokud zaměstnanec nemůže vykonávat ze zdravotních důvodů určenou práci, ale, pokud prokáže, že takové pracovní uplatnění pro Vás nemá, tak můžete být propuštěna ze zdravotních důvodů. Za závodním lékařem můžete jít sama a požádat ho o stanovisko, které potom musíte odevzdat svému zaměstnavateli.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji