Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přesčasové hodiny u ČID

Autor Marie
Předmět Přesčasové hodiny u ČID
Dotaz

Dobrý den pane Kráso,

mám částečný invalidní důchod. Dosud jsem pracovala na 0,50 úvazek, což mně po zdravotní stránce vyhovovalo. V současné době mně zaměstnavatel nutí k přesčasovým hodinám odpovídajícím 0,75 úvazku. Toto je pro mne naprosto nepřijatelné, protože už pracuji více než 30 let ve zdravotnictví, jsem nemocná a nejsem schopna vyšší úvazek zvládnout. Navíc pečuji o převážně bezmocnou osobu.

 Poraďte mně prosím, jak se mám proti tomuto rozhodnutí bránit.

Děkuji za váš čas a radu, Marie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

to je složitá situace. Zaměstnavatel by měl respektovat Vaše zdravotní postižení a nevyžadovat po Vás vyšší pracovní úvazek. Možná by bylo dobré požádat o spolupráci úřad práce a za jeho pomoci se dohodnout se zaměstnavatelem o zachování současného pracovního úvazku. Problém je třeba řešit dohodou.

S pozdravem Václav Krása