Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přesčas a normy v chráněné dílně

Autor Daniel Hél
Předmět Přesčas a normy v chráněné dílně
Dotaz

Dobrý den,mám dva dotazy,předem děkuji za odpověd.Pracuji v jedné německé firmě na Šumpersku kde jste byl i Vy na návštěvě a kde se zaměstnavatel chlubí chráněnou dílnou jak to jde,ale už  se nechlubí tím že jsou nemocní lidé,někteří s častečným důchodem a jiní s nějakým zdravotním omezením  nuceni k přesčasům,momentálně nařízeno 7,5hod týdně čili každý týden 7,5hod. do odvolání,který bych měl vykonávat i já.Jelikož už nejsem osoba zdravotně znevýhodněná(i když omezení mám) kterou pan Drábek zrušil,tak my nezbyde nic jiného než zaměstnavateli(mistrům)vyhovět.Může nám mistr,zaměstnavatel přesčas nařídit?A druhá otázka se týče norem.Musíme plnit zaměstnavateli normu na sto procent,částečně nebo podle svého zdravotního stavu?Děkuji.Přeji hezký den.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Héle,

samozřejmě, že zaměstnavatel musí přihlédnout ke zdravotnímu stavu pracovníka. Doporučuji Vám podat stížnost k inspekci práce na postup zaměstnavatele. Tato inspekce sídlí v každém okresním městě.

S pozdravem Václav Krása