Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

preruseni pracovni cinnosti

Autor helena kruchnova
Předmět preruseni pracovni cinnosti
Dotaz dobry den.mam cid 2 stupne a chtela bych se zeptat.-mam smlouvu -tedy dohoda o pracovni cinnosti na dobu urcitou od 1.1.2013 do 31.12.2013 jako uklizecka.nyni nastoupila do prace panl ktera byla dlouhodobe nemocna a nemuze vykonavat tezkou praci tak dostala misto po me s tim ze az zase onemocni -ceka ji operace -tak zase pujdu ja.ma zamestnavatel pravo takto rozhodnout-mam pouze 3500kc duchodu a s tim se da velice tezko vyjit dekuji za odpoved helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Heleno,

pokud jste měla dohodu o pracovní činnosti na donbu určitou, tak by neměl zaměstnavatel bez vážného důvodu takovou smlouvu s Vámi ukončit. Ovšem obrana proti tomu je velmi těžká, protože u pracovní činnosti na dobu určitou je možné skončit smlouvu jednostranně do 15 dnů. Takže s tím moc neuděláte.

S pozdravem Václav Krása