Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Preruseni prac.neschopnosti

Autor Andrea
Předmět Preruseni prac.neschopnosti
Dotaz Dobry den,jsem jiz dva mesice v prac.neschopnosti s krcni pateri.Cekam na magnetickou rezonanci,chtela bych zkusit jit do prace,ale sama nevim jestli se potize nevrati.Je mozne na nejakou dobu prerusit pracovni nesch. a pak v ni treba pokracovat bez jakychkoliv potizi a bez ztrat na penezich?Jaka tam je lhuta?dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Andreo,

jakmile ukončíte pracovní neschopnost a začnete třeba po dvou dnech znovu, tak zase máte tři dny bezplatné a teprve potom máte nárok na nemocenskou.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.