Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

předčasný důchod a zaměstnání

Autor Jana Nováčková
Předmět předčasný důchod a zaměstnání
Dotaz Dobrý den pane Krása, poté co mi byl vloni odebrán ČID,jsem se bránila odvoláním,bylo neúspěšné.Musela jsem situaci velice rychle řešit, žádostí o předčasný důchod,/i když jsem věděla,že mě "oškubou/,nebot jsem náhle zůstala bez finančních prostředků.Bude mi 58let a mám odpracováno skoro 40let,sehnat nějakou práci je velmi obtížné,ale to se obecně ví.Můžete mi poradit,jak se mám živit?Co můžu vykonávat? Na úřadu práce jsem stále vedena jako uchazeč o zaměstnání už 3roky. Děkuji.J.Nováčková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováčková,

pokud máte předčasný starobní důchod, tak až do dovršení nároku na řádný starobní důchod nemůžete být zaměstnána. Pokud máte malý důchod, tak Vám doporučuji si požádat o příspěvek na bydlení.

S pozdravem

Václav Krása