Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přechod z PID na ČID

Autor Dalibor Kusák
Předmět Přechod z PID na ČID
Dotaz

Dobrý den,byl mi odebrán PID,který  jsem dostal v důsledku pracovního úrazu a změněn na ČID.Je povinností mého zaměstnavatele,u kterého se mi úraz stal,mne zaměstnat a nabídnout případně jinou práci,odpovídající mému postižení?Po případě,existuje nějaká lhůta do kdy se musím hlásit na pracovním úřadě?Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kusáku,

pokud již máte rozvázaný pracovní poměr se svým bývalým zaměstnavatelem, tak on nemá vůči Vám žádnou povinnost Vás zaměstnat. Při pobírání ČID není žádná povinnost přihlásit se na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání. Přesto Vám doporučuji to učinit co nejdříve. Přeci jenom máte větší možnosti zaměstnání, ale hlavně můžete Vy osobně získat podporu např. pokud byste se rozhodl podnikat, pracovat doma apod. Dále může dostat podporu Váš budoucí zaměstnavatel na zřízení chráněného pracoviště.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása