Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přechod na jinou práci, nevyhovující podmínky k ní

Autor Jana
Předmět Přechod na jinou práci, nevyhovující podmínky k ní
Dotaz

Vážený pane Kráso,

Jsem PID, 3. Stupeň (vrozená oční vada), slabozrakost, tři operace v dětství, dlouhodobě se nezlepšující vyhlídky. Vidím na jedno oko – blbě. V posudku mám, že mohu pracovat za zcela mimořádných podmínek a pracuji na osm hodin v chráněné dílně.

Vzhledem k tomu, že mám SŠ, baví mě psát a zaměstnavatel mě znal z předchozího zaměstnání (také chráněná dílna), kde pracoval v administrativě a kde „odkoukal,“ jak vytvořit chráněnou dílnu, přijal mě na pozici administrativní pracovnice (únor 2012).

V březnu a dubnu roku 2012 jsem pracovala částečně doma na vlastním pc. a částečně jsem docházela do firmy do provozu, abych poznala a zkusila si práci, která se na dílnách dělá.

V dubnu 2012 se nahromadily zakázky a zaměstnavatel mi zavolal, abych začala chodit do práce (práce na dílně na osm hodin). Ještě zhruba do konce toho roku jsem pro něj ještě například fotila výrobky pro stránky firmy a pro místní plátek napsala článek o zaměstnávání OZP v regionu.

Od roku 2013 po současnost jsem zařazena na práci pouze na dílně a na dotazy ohledně nějakého administrativního zaškolení, či práce podle původní smlouvy, reaguje zaměstnavatel vyhýbavě. Nedostala jsem ani dodatek ke smlouvě ohledně převedení na jinou práci, ale do zaměstnání normálně chodím a směny odpracovávám. Zároveň vím, že dodatek o převedení na jiný druh práce se váže k dohodě mezi oběma stranami.

Dalším problematickým aspektem mého pracovního poměru je právě fakt, že špatně vidím a za celou dobu trvání poměru a přes několikeré upozornění mi nebyly pracovní podmínky zlepšeny. Na dílnách jsou staré zářivky a já špatně snáším nedostatek světla v prostoru. Přesto mi zaměstnanci neustále zhasínají. Upozornila jsem na tuhle skutečnost zaměstnavatele a dostala jsem nevyhovující lampičku, ale za předpokladu, že se budou moci zhasnout ty zářivky. Odmítla jsem ji používat za těchto podmínek a dál trvám na zkvalitnění stávajícího osvětlení (třeba snížení zářivky nad stolem, nebo výměny za nějakou novou). Nic se ale dosud nestalo.

Mám ale ještě takový dojem, jestli zaměstnavatel neporušuje Zákoník práce a vůbec stanovy ohledně zaměstnávání OZP tím, že invalidu třetího stupně bez dohody převedl na práci, která není předmětem pracovní smlouvy a za místo, které fakticky neexistuje (to administrativní), pobírá dotace a nárokuje si odpisy z daní. Mezitím se kanceláře firmy rozrostly a byli přijati jiní administrativní zaměstnanci. Mně ovšem žádné zaškolení nabídnuto nebylo. Tato situace mě štve, neboť tím nedělá nic podstatného pro mě, ale pouze pro sebe a komunikaci se vyhýbá. Doufala jsem totiž, že když si budu moci do životopisu připsat administrativní praxi, mohla bych později získat i zajímavější uplatnění. V dětství mě rodiče vzali ze školy pro slabozraké a chodila jsem do té klasické, abych se začlenila do většinového kolektivu. V pracovní praxi to ovšem vypadá zcela opačně. Jako by postižení neměli právo na práci za podmínek, které vyhovují jejich zdravotnímu stavu. A pakliže se tak děje ještě ve firmách, které se prezentují jako chráněné dílny, bylo by fajn, kdyby pro tyto případy existoval kontrolní orgán, který by problémy tohoto druhu efektivně řešil. Teď nemyslím třeba kontroly z hygieny práce, ale úřad zaměřující se na posuzování pracovního prostředí ve vztahu ke zdravotnímu stavu jedntlivce. Jakože slabozrací nebudou pracovat v šeru, nebo vozíčkáři někde, kde třeba ze svého křesla pořádně nedosáhnou. Ale tohle patří asi mezi sci-fi, kterou mám na druhou stranu dost ráda.

Zároveň ale chápu, že se třeba bojí posadit slabozrakou k počítači. Jenomže pro slabozraké zaměstnance existuje spousta elektronických vylepšení.

Jsem zároveň v Radě odbočky SONS v našem městě a běžně se setkávám se zcela nevidomými lidmi, kteří pomocí různých aplikací pracují s telefony a výpočetní technikou. Nevím tedy, kde můj zaměstnavatel vidí důvod. Jenomže on mi to neřekne.

Zajímalo by mě, jestli by mi mohla projít výpověď ze strany zaměstnance z důvodu neuspokojivých podmínek k práci. S člověkem, který ignoruje moje potřeby a parazituje mi na zbytku zraku, dohody uzavírat nehodlám.

Děkuji za radu a přeji hezký den

Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

doporučuji Vám se obrátit na Inspekci práce, jejíž pracoviště je v každém okresním městě a podat stížnost na zaměstnavatele pro nevyhovující pracovní podmínky. Samozřejmě, že můžete dát výpověď z pracovního poměru, ale obávám se, že k tomu, abyste prokázala, že je to z viny zaměstnavatele, by musel proběhnout soud, a to ještě s nejistým výsledkem. Nejlépe by bylo, kdybyste si hledala jiné zaměstnání a až jej naleznete, dát výpověď. Máte vzdělání, takže by bylo nejlépe postupovat tímto směrem.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji