Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přechod do IDP

Autor Janina
Předmět Přechod do IDP
Dotaz Dobrý den,Od 15.09.2011 jsem v neschopnosti ,ca colli uteri IB2,adenocarcinom,3krat chemoterapie 7.11.2011Hyterectomia abdominalis radicalis C2,adnexectomia bilat.,lymfadenectomia pelvica ,reimplantatio ureteris,zaveden ureterarni stent,2krat chemoterapie+radioterapie na malou pánev,opakovane uroinfekce.Nasledně osteoporoza ,kompresie obratlů L3,4.psoriaza.V listopadu 2011, zaměstnavatel mi poslal rozvazani prac.poměru dohodou,jelikož ukončil svoji podnikatelskou činnost,a hotel ve kterym jsem prácovala pronajal svemu znamemu. ja jsem nic nepodepsala,nadale jsem posilala listky na nemocenskou memu zaměstnavateli,anemocenskou pobirám.15.08 2012 jsem byla uznana invalidni III stupně.15.09.2012 mi konči neschopnost a navazuje ID. jak mám postupovat ohledně záměstnani, mám dát výpověd,má mi dát zaměstnavatel? Mám nárok na odstupne,když hotel provozuje jinna firma? porádte prosim jak mám postupovat? Předem moc děkuji za odpověd.S pozdrávem Janina.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Janino,

vzhledem k tomu, že jste byla uznána ID III. stupně, tak s Vámi může zaměstnavatel rozvázat pracovní poměr ze zdravotních důvodů, a to bez odstupného. Obdobně můžete i Vy rozvázat pracovní poměr. Tentokrát již nelze jinak postupovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.