Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní zařazení a posudek

Autor Miroslav Baštýř
Předmět pracovní zařazení a posudek
Dotaz

Jsem ID III.stupně a nemohu pracovat,jelikož mne lékař nedá vstupní kontrolu,protože mám napsáno v posudku , že nemohu dělat ani za mimořádných podmínek.Mohu pracovat či ne.Když o něco požádám,tak jsem zase zdráv.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Bastýři,

musíte si najít takové zaměstnání, kde nebudou vyžadovat vstupní podmínku. Jen Vás upozorňuji, že při pobírání ID III. stupně můžete být zaměstnán pouze na  3 hodiny denně, jinak Vám při kontrole hrozí odebrání či snížení míry invalidity.

S pozdravem

Václav Krása