Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní úvazek na HPP při ID 3. stupně

Autor Menclová
Předmět Pracovní úvazek na HPP při ID 3. stupně
Dotaz

Vážený pane Kráso,

mám duševní onemocnění již 14 let a pobírám invalidní důchod 3. stupně a nyní se mně naskytla možnost pracovat na pozici úklidového pracovníka na hlavní pracovní poměr, na zkrácený úvazek na 15 hodin týdně. Dle posudku o invaliditě moje pracovní schopnost klesla o 70 procent a uvádí se v něm, že nejsem schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Můžu nebo je to problém pracovat na HPP a na 15 hodin týdně, za těchto okolností, aby mně nebyl odebrán či ani snížen invalidní důchod?

Děkuji za odpověď.

Menclová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Menclová,

ano, tuto práci vzít můžete, neboť rozsah práce odpovídá přesně.

S pozdravem Václav Krása