Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní úvazek ČID II. stupně

Autor Valná Helena
Předmět pracovní úvazek ČID II. stupně
Dotaz

Dobrý den,

prosím o radu Jsem ČID II. stupně,  s poklesem pracovní schopnosti 50%. Dle mého názoru , by moje pracovní doba neměla přesáhnout 4 hod. denně.  Je mi 54,5 roku a jsem  vedená na ÚP a sháním si práci. Firmy, které zaměstnávají ČID mi tvrdí, že zkrácený pracovní úvazek je jenom na 6 hodin  a jinak mě zaměstnat nemohou, protože by nedostali dotaci.Pracují prý tak údajně všichni s ČID II.stupně. Mám obavy  abych pracovní dobu 6 hod. denně zvládla a případně při přezkoumání zdravotního stavu o ČID II. stupně nepřišla. Mohla bych poprosit o radu, jak je to dle právních předpisů?

Děkuji

Helena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Valná,

zpravidla, lidé, kteří mají ID II. stupně pracují na 6 hodin, to však neznamená, že nemůžete pracovat i méně. Není tak úplně pravda, co Vám tvrdí jednotlivé firmy. Příspěvek na Vaše zaměstnávání, pokud se jedná o zaměstnavatele, který zaměstnává více než 50 % OZP, se odvíjí od výše vyplacené mzdy. proto Vás chtějí zaměstnávat více hodin, protože vyplácejí malou mzdu za odpracovanou hodinu. Žádný právní předpis toto neupravuje.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.