Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní úraz-trvalé následky-snižení společenského uplatnění-vypověď

Autor Borecký Gerald
Předmět Pracovní úraz-trvalé následky-snižení společenského uplatnění-vypověď
Dotaz

 

Dobry den pane Kráso.

Mám nárok dostat vypověď,keď mám trvalé následky  a  snížení společenského uplatnění po pracovním úrazu ?Mám nárok na nahradní práci?

Zaměstnavatel a ZOOS Unios tvrdí,že jsem bez nároku-nemám invalidní důchod!

Předem děkuji.

V Suchdole nad Lužnicí                                        Dne 3.7.2013

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Geralde,

na takto položenou otázku se nedá odpovědět. Pokud Vám byl uznán pracovní úraz, tak máte právo na náhradu mzdy, ale nemáte zcela právo nároku na náhradní práci. Pokud zaměstnavatel nemá pro Vás vhodné pracovní uplatnění, tak Vám nemůže náhradní práci zajistit. Spíše byste se měl soustředit na náhradu mzdy, a to i soudní cestou.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.