Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní úraz

Autor Barbora
Předmět pracovní úraz
Dotaz

Dobrý den, už to bude rok co jsem na neschopence kvůli pracovnímu úrazu.Bohužel vím, že jakmile nastoupím do zaměstnání dostanu výpověď. Už za mne přijali někoho jiného.Zajímalo by mne zda mám nárok na dovolenou a nějaké odstupné? Požádala jsem o invalidní důchod, pokud bych ho dostala je mou poviností to nahlásit zaměstavateli i když vím, že mě propustí? Budu i v takovém případě mít nárok na odstupné?
Díky za každou radu

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Barboro,

pokud Vám bude přiznán ID tak Vás může zaměstnavatel propustit ze zdravotních důvodů a v  takovém případě nemáte nárok na odstupné. Pokud by Vás však chtěl propustit i v případě, že Vám nebyl přiznán ID, může tak v zásadě učinit pouze z organizačních důvodů a v takovém případě Vám náleží odstupné.

S pozdravem Václav Krása