Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní úraz

Autor Barbora Maková
Předmět pracovní úraz
Dotaz

Dobrý den, měla jsem v listopadu 2010 pracovní úraz a doposud jsem na neschopence. Ještě mě čeká jedna operace. Můj nástup do práce se očekává někdy v lednu 2012. Nemocenskou můžu brát do asi do prosince a pak si asi požádat o prodloužení. Nyní jsem se dozvěděla, že semnou v zaměstnání už nepočítají a budu propuštěna.Mám smlouvu na dobu neurčitou. Proto by mne zajímalo pojak dlouhém marodění mě můžou propusti.Slyšela jsem, že po roce.Také bych ráda veděla jak to bude s nemocenskou po případném propuštění.a také zda bych měla nárok na 3 měsíční odstupné. Nevím jak si budu hledat další zaměstnání, jsem totiž Bechtěrevik a je pro těžší najít vhodné zaměsnání, proto bych o nynější velmi nerada přišla, ale nevím jak se bránit.
Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Maková,

v době pracovní neschopnosti Vám nemůže zaměstnavatel dát výpověď z pracovního poměru, pouze pokud se organizace ruší nebo stěhuje, nebo stěhuje její část. O prodloužení dávek v nemoci rozhoduje revozní lékař. Domnívám se, že vzhledem k vašemu pracovnímu úrazu by neměl být žádný problém s prodloužením této doby.

S pozdravem Václav Krása