Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovni uplatneni

Autor martin
Předmět pracovni uplatneni
Dotaz

Dobry vecer,pane Kraso,to je asi neco novyho co sem zde cetl.Odkdy plati,ze osoba plneinvalidni dostane od uradu prace vyhrazene zrizeni pracovniho mista- na cca 3roky.To jste zde napsaly...Ja myslel ze stale plati,ze plneinvalidnim osobam pracovni misto pracak nehleda ani nezarizuje..Mam pravdu?Jaka je tedy pravda?Plneinvalidni osoby jsou neschopny prace!!!!!!§

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Martine,

pokud osoba pobírá III. stupeň ID, to ještě neznamená, že nemůže pracovat. zasměstnavatel může požádat o zřízení vyhrazeného pracovního místa, pokud osoba pobírá ID I. II. nebo III. stupně. To se vzájemně nespojuje. Žádný zákon nestanoví, že osoba pobírající ID III. stupně nemůže pracovat. Rozpor je spíše v tom, že při kontrolách ÚP dochází často ke snížování stupně ID pro přílišnou pracovní aktivitu příjemců ID. To je však spíše aktivita posudkových lékařů nežli zákonná úprava.

S pozdravem Václav Krása

 

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.