Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní smlouva-dotace u ÚP

Autor Alena
Předmět pracovní smlouva-dotace u ÚP
Dotaz

Dobrý den,

prosím o informaci. 1.července 2011 mám nastoupit na nově vytvořené místo pro ZP jsem vedena na ÚP, nový zaměstnavatel, aby měl nárok na dotaci z ÚP napsal do žádosti o tuto dataci velký rozsah prací, které však nebudou mou náplní práce - musí nový zaměstnavatel napsat všechny tyto práce (administrativa, účetnictví, hlídání dětí, vaření, výtvarná a hudební výchova dětí) do pracovní smlouvy? Ptám se z toho důvodu, že mou hlavní pracovní činností při zkráceném prac. úvazku budu vykonávat hlavně administrativu a účetnictví. Pokud bych měla v pracovní smlouvě napsány všechny činnosti, zaměstnavatel by měl právo je po mně vyžadovat, ale vzhledem k mému handikepu a zkrácenému úvazku nelze všechny tyto činnosti vykonávat, a především, jsme se předběžně domluvili o výkonu hlavně ekonom.práce.

Moc děkuji za Vaši odpověď a přeji pohodu, trpělivost  a pevné nervy při výkonu Vaší práce

                                                                                                                                          Alena 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

dejte si velký pozor na to, co budete mít napsáno v pracovní smlouvě. Samozřejmě to, co v pracovní smlouvě podepíšete, může po Vás zaměstnavatel vyžadovat. proto byste měla podepsat to, čeho jste schopná. Pokud byste si nechala napsat všechny tyto činnosti do pracovní smlouvy a potom byste nebyla schopna některou vykonat, mohl by Vás zaměstnavatel po té propustit.

S pozdravem Václav Krása