Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní smlouva bez zkušební doby

Autor Iveta Kissová
Předmět pracovní smlouva bez zkušební doby
Dotaz Dobrý den, vážený pane Krása. Před měsícem jsem podepsala pracovní smlouvu na dobu neurčitou bez zkušební doby na dobu neurčitou.Jednalo se o práci šičky oprav prádla v prádelně. První den jsem uklízela halu a stroje, druhý den mě chtěli zaučit pracovat na karose,žehlit prádlo.Nakonec mě přidělili čipování prádla, jedná se o práci ve stoji, se zobrazovací technikou, zažehlovací stroj - tepelný zdroj 200 stupňů C + manipulace s velkým množstvím různého prádla.Mám invalidní stupeň 1. na páteř.Tuto práci nezvládám a ráda bych rozvázala pracovní poměr, háček je v tom, že nemám zkušební dobu. Tato firma používá nestandardní postupy,nadřízení na mne vyvíjí ustavičně tlak, požadují ode mne výkon, křičí na mně. Jsem fyzicky a psychicky unavená,zhubla jsem 4 kilogramy, do práce chodím se strachem. Jakým způsobem lze s takovým zaměstnavatelem rozvázat pracovní poměr? Nechci od nich ani původně slibovanou práci. Výpovědní doba je 3 měsíce. Předem děkuji za odpověď. Zn.: sos

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kissová,

zkušební doba není povinnou součástí pracovní smlouvy a v každém případě musí být v písemné formě. To znamená, že pokud nemáte v pracovní smlouvě uvedenou zkušební dobu, tak se s tím bohužel nedá nic dělat, dodatečně jí nelze doplnit. Nezbývá Vám nic jiného než podat výpověď. Výpovědní lhůta je 2 měsíce, přičemž se výpovědní lhůta počítá tak, že výpověď musíte podat v předcházejícím měsíci, od kdy se počítají 2 měsíce výpovědní lhůty. Například, když podáte výpověď do konce června, tak Váš pracovní poměr skončí k 31. 8. 2017. Mohla byste se však obrátit na lékaře, který by konstatoval, že práce, kterou vykonáváte není pro Vás vhopdná ze zdravotních důvodů. V takovém případě byste mohla ukončit pracovní poměr prakticky okamžitě.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji