Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní smlouva

Autor Julie
Předmět Pracovní smlouva
Dotaz

Dobrý večer  mám spolupracovnici.které je 63 let a je v invalidím důchodě.je zaměstnaná  na dobu určitou do 31,12,2009.Je možné aby ji zaměstnavatel dal výpověd dřív než k datumu na prac.smlouvě?Pokud ano.tak jestli má právo na odstupné.Má totiž obavu v této kritické době o práci.DĚKUJEME VÁM PŘEDEM ZA ODPOVĚD ČEREŠNOVÁ

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Čerešnová,

zaměstnavatel by musel Vaší spolupracovnici dát odstupné a pracovní poměr by musel být ukončen po dohodě. Zaměstnavatel má ještě jednu možnost, a to takovou že může dané pracovní místo zrušit pro nadbytečnost. I v takovém případě musí být dvouměsíční výpovědní lhůta plus tříměsíční odstupné.

S pozdravem.

Václav Krása