Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní rekomandace (výčet nedoporučených prací a prac.úkonů)

Autor Jan
Předmět pracovní rekomandace (výčet nedoporučených prací a prac.úkonů)
Dotaz Dobrý den, před cca 2 lety mi byla přiznána invalidita I. st. (35 % astma), která trvá dosud. (stav je neměnný, setrvalý, pravidelně užívanými léky stabilizovaný) Pracuji na zkrácený úvazek v jednom skladu zdravotnických potřeb. Nyní jsem absolvoval povinnou pravidelnou lékařskou prohlídku u závodního lékaře. Ten po mě chce, abych mu od lékaře (plicního , kde se léčím) dodal konkrétní seznam toho co jako astmatik smím (nebo nesmím ) vykonávat. Má lékařka je velmi pečlivá a já mám vážnou obavu z toho, že mi do ,,pracovní rekomandace" (kterou kdysi LPK vyvávalo v podobě 1-2 vět začínajících slovy nedoporučuje se práce .....)napíše v podstatě vše co není pro astmatika vhodné (prašnost, fyzická námaha, práce v místech s kde dochází k čsastému střdání teplot, práce v klimatizovaném provozu atp.) a já se obávám, že zaměstnavatel v tomto vyjádření nalezne jistě alespoň jeden úkon který vykonávám (třeba jen velice krátkodobě a vyjímečně) a bude to (v mých 55 letech) důvod k výpovědi ze zdrav důvodů. (již se tak stalo u spolupracovníka -okamžitě s ním zaměstnavatel ukončil prac poměr na základě toho , že pro něj jinou, jeho zdr. stavu odpovídající práci, nemá). Není prosím dostačující citace odst. vyhlášky 359/2009 Sb položka 3 odst. b dle které jsem byl uznán invalidní ( ....,,omezení denních aktivit jen při výskytu příznaků a exacerbací.")? Jak postupovat v případě, že zaměstnavatel shledá ve vyjádření lékařky výpovědní důvod? Děkuji za odpověď Jan

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jane,

samozřejmě, že by lékaři zaměstnavatele měla stačit citace z vyhlášky č. 359/2009 Sb. To, co Vám napíše lékařka, jako pracovní rekomandaci, záleží více méně na Vás. To je Vaše lékařka a pokud si Vás chce udržet, tak by měla také postupovat tak, aby nedošlo k ohrožení Vašeho zaměstnání. Myslím, že si s ní můžete dohodnout, že stanovisko bude obecnější. Jiný problém vidím v tom, že, pokud se zaměstnavatel rozhodl Vás propustit, tak on velmi dobře ví, že nejjednodušší je ukončení pracovního poměru ze zdravotních důvodů. Takový pracovní poměr může být ukončen prakticky okamžitě a Vám by nezbylo nic jiného, než se bránit soudně, což v takových případech považuji za velmi problematické. Pokud máte zdravotní potíže, tak zaměstnavatel je nepochybně ve výhodě.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji