Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní pravidla v chráněné dílně

Autor Sivie Krpcová
Předmět Pracovní pravidla v chráněné dílně
Dotaz Dobrý den vážený pene Kráso, velice si vážím zodpovezených dotazů. Jsou velice přínosné pro občany se zdravotním postižením. Mám dotaz ohledně chráněného pracoviště. Zajimalo by mě kolik hodin denně maximálně smím na takovém pracovišti pracovat. Prý nesmím překročit 5 hod. Prý je to ze zákona. Opravdu nelze pracovat 8 hodin denně pokud se jedná o chráněné pracoviště?? Jako zaměstnanci jsme totiž uvazovali o změně zkráceného úvazku na plný. Ještě se chci zeptat jestli máme nárok na přestávku když máme pracovní smlouvu sjednanou na 5 hodin denně. Děkuji za odpověď Krpcová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Krpcová,

žádný zákon nestanoví maximální počet hodin výkonu práce při jednotlivých stupních ID. Můžete pracovat i na plný úvazek, ale při nové kontrole ID může dojít posuzující orgán k tomu, že nepotřebujete uvedený stupeň ID a může Vám jej snížit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji