Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní poměr při plném invalidním důchodu

Autor hausnet
Předmět Pracovní poměr při plném invalidním důchodu
Dotaz Dobrý den p. Kráso, jsem poživatelem plného invalidního důchodu a zároveň pracuji. Pracovní smlouva je vyhotovena na 40h./týdně na dobu neurčitou a to od listopadu 2005. Není zde riziko v dnešní době i do budoucna (od 1.1.2007), že mně bude tento plný invalidní důchod krácen? Lze jako PID pracovat na dobu neurčitou.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hausnete,
v současné době nedošlo k žádné úpravě zákona o důchodovém pojištění, takže můžete v klidu pracovat. Váš PID nebude nijak měněn. Zatím se ani žádné změny v této oblasti nepřipravují.
S pozdravem Václav Krása