Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní poměr a invalidní důchod I.stupenˇ

Autor Janina
Předmět pracovní poměr a invalidní důchod I.stupenˇ
Dotaz Dobrý večer, pane Kráso, velice prosím o radu. Jsem v inalidním důchodu I.stupně - trvale, pracovní schopnost snížena o 40%. Skoro 2 roky jsem byla v evidenci úřadu práce. Loni v prosinci mi byla úřadem práce nabídnuta pracovní rehabilitace, kterou jsem úspěšně absolvovala ve firmě, se kterou má úřad práce uzavřenou smlouvu - prosinec, leden a od 1.2.2017 získala u této firmy - chráněná dílna pracovní smlouvu na dobu neurčitou, se zkušební lhůtou na 3 měsíce. Nyní ale nastal problém, nebotˇ firma, ve které pracuji a mám s ní uzavřenou pracovní smlouvu, mě chce přeředit na práci do úplně cizí firmy (dává nám práci).Toto přeřazení chci odmítnou, nebotˇ s touto firmou nemám nic společného. Bylo mi to sděleno v pátek, na konci pracovní doby s tím, že tam mám v pondělí nastoupit. Mám ale obavu, až jim toto sdělím, zda nepřijdu o práci, jsem ve zkušebí době, a můžu tak dostat výpovědˇ bez udání důvodu. Mám vůbec někou šanci se bránit? Předem děkuji za odpovědˇ. S úctou Janina Mám vůbec nějakou šanci se bránit

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Janino,

zaměstnavatel by Vás neměl přeřadit na cizí pracoviště. Je podivné, ža tak činí, protože na Vás musí mít vyhrazené pracovní místo, a tak by žádnou změnu neměl dělat bez souhlasu ÚP. Doporučuji Vám, abyste se hned zítra dostavila na ÚP a na tuto věc se zeptala. Vím, že jste v nevýhodné pozici, protože jste ve zkušební době, ale asi byste se měla bránit.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.