Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní poměr

Autor Milan Novák
Předmět Pracovní poměr
Dotaz

Dobrý den,

pane Krása , měl jsem II. stupeň invalidity a pracuji na chráněném prac. místě na plný prac. úvazek. Dnes mi byl přiznán III. stupeň invalidity, tak bych se chtěl zeptat jestli mohu dál pracovat a kolik hodin měsíčně? Pracuji jako operátor PCO.

Předem děkuji za odpověď

Milan Novák  Jindřichův Hradec

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

pokud nemáte v rozhodnutí o přiznání ID III. stupně větu, že můžete pracovat za mimořádných podmínek, tak Vám doporučuji si snížit pracovní úvazek. Zpravidla doporučuji rozsah pracovních aktivit u příjemce ID III. stupně na 3 hodiny denně. Myslím, že to může být i víc ve Vašem případě, protože pracujete v chráněné dílně a vykonáváte pravděpodobně lehčí práci. Pokud byste měl v rozhodnutí, že můžete pracovat pouze za mimořádných podmínek, pak byste nemusel krátit Váš pracovní úvazek.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji