Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní omezení

Autor Pavla
Předmět Pracovní omezení
Dotaz Dobrý den, mám pracovní omezení doložené lékařským posudkem, ale vedouci ho nerespektuje. Chci se zeptat kdyby se mi při této zakazane činnosti stal úraz jesli bych ještě neměla problém já.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

samozřejmě, pokud byste měla pracovní úraz, tak je velké nebezpečí, že byste nemusela obdržet náhradu, protože, jak sama uvádíte, máte pracovní omezení, které se pravděpodobně vztahuje k Vaší současné činnosti. Doporučuji Vám se obrátit na inspekci práce. Zaměstnavatel by Vám měl nabídnout jinou práci, nebo upravit pracoviště tak, abyste se vešla do pracovního omezení na základfě lékařského posudku. Inspekce práce má pracoviště v každém okresním městě.

S pozdravem Václav Krása