Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní omezení

Autor Pavla
Předmět Pracovní omezení
Dotaz Dobrý den,byl mi přiznán invalidní důchod 2.stupne pro postižení pohybového aparátu, mám od lékaře posudek které práce nemohu vykonávat, posudek byl vystaven na žádost zaměstnavatele, ale doposud se jim neřídí. Pritom může praci rozvrhnout tak, abych nemusela vykonávat činnosti které mi opravdu dělají velké problémy. Odůvodnuje to tim, že ho také bolí v zádech, přitom mé omezení nevychází "jen" z bolesti v zadech. Ma na toto právo? Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pavlo,

samozřejmě, že zaměstnavatel by měl respektovat Vaše omezení některých pracovních činností, a to zvláště pokud má takové možnosti. Můžete podat stížnost na úřad práce, nebo na inspekci práce, která má pracoviště v každém kraji. Lepší by však bylo, pokud byste se dohodla se zaměstnavatelem sama. Spor se zaměstnavatelem je vždy problém.

S pozdravem Václav Krása