Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní neschopnost při pid

Autor Jaroslava Prokopová
Předmět pracovní neschopnost při pid
Dotaz

 Dobrý den, mam dotaz: pobírám III stupeň ivn důchodu pracuji na dobu určitou a smlouvu mam do ledna 2011. Plánuji rodinu, je možné být po dobu pracovní smlouvy na rizikovém těhotenství na neschopence??? Děkuji ještě mám jeden dotaz. Zda li po narození dítěte budu pobírat mateřskou tři roky a i důchod??

Prokopová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Prokopová,

předal jsem Váš dotaz do poradny NRZP ČR.

S pozdravem václav Krása

Dobrý den,

předseda NRZP, pan Krása mi předal Váš mailový dotaz k vyřízení.

Poživatelé invalidních důchodů pro invaliditu třetího stupně mají právní úpravou do určité míry omezeny nároky na nemocenské dávky, neboť je zohledněn fakt, že jejich zabezpečení je zajištěno především pobíráním důchodu. Nároky na peněžitou pomoc v mateřství nemají nijak kráceny.

Pracující poživatelé invalidních důchodů pro invaliditu třetího stupně mají nároky na nemocenské dávky omezeny ve stejném rozsahu jako poživatelé starobních důchodů. Jejich podpůrčí doba činí nejdéle 70 kalendářních dnů při jedné pracovní neschopnosti a současně nejdéle 70 kalendářních dnů v rámci jednoho kalendářního roku. Nemocenské dávky se jim přitom poskytuje nejdéle do skončení z Pro peněžitou pomoc v mateřství musí být splněna jednak podmínka účasti na pojištění a pak požadovaná doba trvání pojištění. Povinná doba pojištění je 270 dnů v posledních dvou letech S pozdravem

JUDr. Pavel Jungr

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory tel. 266 753 422 Poradní dny : pondělí 13.00 - 16.30 hod.

středa 14.30 - 17.00 hod.

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR Partyzánská 7, Praha 7 budova Pražské teplárenské, 3. patro, dveře č. 332