Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní /ne/omezení

Autor Hana
Předmět pracovní /ne/omezení
Dotaz Vážený pane Kráso, nastupuji k firmě, která zaměstnává invalidní občany, mám ID 3. stupně a pracovat budu 20 hodin týdně. Zajímá mě následující věc. Pan jednatel mi říkal, že i s tímto stupněm se dá pracovat i třeba na celý úvazek, že nikdo nemá právo sáhnout na invalidku. Že prý je to v Ústavě, zajišťuje to prý i Listina práv a prý to má i zkonzultováno s ombudsmankou, a že prý to ev. není problém vysoudit, pokud ID odeberou či pokrátí. Mě se to v podstatě netýká, nemám zapotřebí pracovat více hodin, ale vrtá mi to v hlavě a zajímalo by mě, zda má pravdu. JinaK velmi děkuji za kvalitní poradnu a za brzké vyřizování všech dotazů děkuji Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

teoreticky má Váš zaměstnavatel pravdu. Dokonce žádný zákon nestanoví, že příjemce ID III. stupně nesmí pracobvat na plný úvazek. Praxe je však zcela jiná. Posudkoví lékaři často snižují či odebírají ID v případě, že příjemci III. stupně ID pracují na plný úvazek. Je však pravda, že v případě chtráněných dílen k tomu dochází velmi málo.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji