Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní fond

Autor Jiří Krůta
Předmět Pracovní fond
Dotaz

Dobrý den,

Vážený pane Krása, mohl byste mi poradit zda mohu pracovat na 3hod denně, za těchto podmínek uvedených v posudku o 3stupni invalidity ?

1. Dlouhodobě nepříznivý zdravotní stav  paragraf 26 zákona 155/1995

2. paragraf 39 odst.2 písm. c). Není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Z důvodu dlouhodobě nepř. zdr.stavu poklesla jeho pracovní schopnost o 70% a nadále nesplňuje ust. paragraf 6 vyhl. č 359/2009 sb.

3. U pojištěnce došlo k poklesu pracovní schopnosti nejméně o 70% a není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.

Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Krůto,

vzhledem k textu rozhodnutí můžete skutečně pracovat pouze maximálně na tři hodiny denně, nebo třeba dva dny v týdnu po sedmi hodinách. Výdělek však není sledován.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz