Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pracovní doba

Autor Alena
Předmět pracovní doba
Dotaz

Dobrý den, jsem ZTP II. stupně a jsem  zaměstnána u jedné firmy, která zaměstnává osoby ZTP. Ve smlouvě mám uvedeno "rozvržení pracovní doby: rovnoměrné" , co to znamená? že budu chodit třeba jen na ranní nebo jen na odpolední, protože mi rozvrhli pracovní dobu od 10-18:30, a když jsem se ohradila, že nemůžu mít stále takou směnu , což v naší firmě je "pouze jen odpolení", tak mi bylo řečeno, že to mám uvedeno v pracovní smlouvě, ale nikde jsem to nenašla..Jak se mám bránit?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

termín rozvržení pracovní doby je velmi široký pojem a zaměstnavatel může v zásadě stanovit pracovní dobu tak jak mu vyhovuje. Samozřejmě by měl respektovat přání zaměstnance, proto Vám doporučuji s ním dále dělat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.