Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Pracovní doba

Autor Martin Machů
Předmět Pracovní doba
Dotaz Dobrý den pane Kráso, mám dotaz ohledně pracovní doby osoby v 1. a 2. stupni invalidního důchodu. Může pracovat osoba s 1. stupněm ID na směny, dále pak o víkendu, či svátku? Kolik může maximálně odpracovat hodin měsíčně? Předem děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Machů,

u příjemce ID I. stupně není přímo stanoven rozsah pracovní doby a už vůbec není omezena práce o víkendu či o svátcích. POkud je za tuto práci poskytnuto pracovní volno. V každém případě se předpokládá, že příjemce ID I, II. stupně vykonává psychicky či fyzicky nenáročnou práci.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.