Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce v plném invalidním důchodu

Autor Alena Svobodová
Předmět Práce v plném invalidním důchodu
Dotaz Dobrý den pane Krása,mám na Vás dotaz od roku 2006 pobírám plný invalidní důchod,potřebuji se Vás optat jest-li je možné v plném invalidním důchodě pracovat na hl.pracovní poměr nebo brigádně.Mám velký problém obec se rozhodla,že nám prodá byty do osobního vlastnictví,je mne 58let a těžko dostanu úvěr na byt(děti nemám)na naší ČSSZ jsem se již informovala ale odpověď byla,že prý mohu i nemohu,nic víc jsem se nedozvěděla.Prosím Vás poraďte mne.Předem Vám moc děkuji a do Nového roku 2008 přeji zdraví a osobní spokojenost.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Svobodová,

pokud máte důchod vyměřený podle § 39 písm. a) zákona č. 155/1995 Sb. tak můžete pracovat pouze velmi omezeně. Pokud máte důchod vyměřený podle § 39 písm. b) zákona, můžete pracovat bez omezení.

S pozdravem Václav Krása