Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce v plném invalidním důchodu 3stupně

Autor Zoufalý Karel
Předmět práce v plném invalidním důchodu 3stupně
Dotaz

Dobrý den pane Krása, mám přiznaný plný invalidní důchod 3stupněpodle článku II bodu 8zákona č.306/2008 Sb.který mění zákon č.155/1995Sb. Je možné v tomto důchodu pracovat na plný uvazek ,aniž by hrozilo odebrání  invalidního důchodu ,nebo je tam nějaké omezení? Děkuji za odpověď a s pozdravem Zoufalý Karel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zoufalý,

pokud nemáte v rozhoddnutí o přiznání ID větu, že jste osobou, která je schopna pracovat pouze za zcela mimořádných podmínek podle § 39, odst. 4, písm. f), zákona č. 155/1995 Sb., o důchodovém pojištění, doporučuji Vám, aby Váš pracovní poměr nebyl větší než asi třetina pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása