Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce v PID III

Autor Zdeněk Opěla
Předmět práce v PID III
Dotaz Dobrý den, mám dotaz zda je možné v PID III pracovat na plný úvazek,když jsem vyřazen z kontrol LPK? Děkují Zdeněk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Opělo,

poživatel PID může pracovat bez omezení pouze v případě, že v rozhodnutí o přiznání ID má uvedeno, že je osobou, která může pracovat pouze za mimořádných podmínek. Jedná se o ustanovení zákona č. 155/1995 Sb., ! 39, odst. 4 písmene f), nebo podle staré úpravy § 39, odst. 1, písmeno b). Vždy doporučuji, aby pracovní aktivita nebyla větší než 1/3 pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása