Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prace v noci

Autor Iveta
Předmět Prace v noci
Dotaz Přeji krásný den ,prosím Vás o radu .Jiz 10 let pracuji na benzince na denní 12 ti hodinové směny.Nyni mi byl přiznán CID prvního stupně ,o práci nechci přijít ,ale zaměstnavatel me zadá ,abych dělala i noční 12 ti hodinové směny .Mam vyoperovanou stitnou žlázu a CID mi byl přiznán na Bechtereva.Nocni směny nejsem schopna ze zdravotních důvodu zvladat ,ale bojím se ze me zaměstnavatel propustí .Muze me propustit ?Muzu se nějak bránit?Rada bych pracovala i nadále jenom na denní . Děkuji za odpověď Iveta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

pokud pobíráte ID I. stupně, měla byste tudíž mít méně náročnou práci. To znamená, že byste měla pracovat minimálně bez nočních směn. Pokud však Váš zaměstnavatel bude tvrdit, že potřebuje pracovníka, který pracuje o nočních směnách, tak pro Vás vzniká nepříjemná situace. Zaměstnavatel Vás může propustit ze zdravotních důvodů, a to například na základě posouzení závodním lékařem. Měl by Vám nejprve nabídnout náhradní zaměstnání. Pokud však prokáže, že jej pro Vás nemá, tak Vám dá okamžitou výpověď. Zkuste s ním ještě promluvit, protože tím, že pobíráte ID I. stupně, tak Váš zaměstnavatel plní část povinného procenta zaměstnávání OZP a dále, může na Vás uplatnit slevu na dani z příjmu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji