Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Práce v invalidním důchodu

Autor Mirek
Předmět Práce v invalidním důchodu
Dotaz

Dorý den,

chci se zeptat zda nevíte jestli mohu při invalidním důchodu pracovat. Důchod mám od roku 1996, na rozhodnutí mám "přiznává plný invalidní důchod podle stanovení §39 zákona č.155/95" Tehdy mi bylo řečeno že mi invalidní důchod vzít nemohou i kdybych pracoval, ale nemám tam tu větu jak jste tady psal, že za mimořádných podmínek mohu pracovat. Podle těch čísel nevím co si mám myslet.

Předem děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mirku,

na rozhodnutí byste měl mít uvedeno, že máte důchod stanoven podle § 39, odst. 1, písmene b). Pokud tomu tak není, tak nemáte důchod, u kterého můžete pracovat za mimořádných pracovních podmínek.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.