Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

práce v ID

Autor kolbová marie
Předmět práce v ID
Dotaz dobrýden,chtěla bych se zeptat,jak je možné aby člověk,který pobírá i částečný ID může klidně vykonávat práci stejně náročnou pro úplně zdravého člověka /dost těžkou a fizicky náročnou práci/ a to i na třísměnný provoz včetně víkendů,copak nikdo nekontroluje jak na tom ten člověk opravdu je a jakou práci vykonává?Jak je možné že takový "simulant"klidně bere důchod na který mu ostatní zdraví pracující vydělávají a on se všem okolo vysmívá jak je to jednoduché.Stačí si prý jen občas zamarodit a tím splní účel ID.U nás v práci jedna taková paní pracuje a všichni nad tím jen kroutíme hlavou.Tak jak to tedy vlastně je a kde je nějaká spravedlnost,myslíte že nám můžete tohle vysvětlit? děkuji. K.M.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kolbová,

záleží na tom o jakou práci se jedná a také u druh ID. Pokud je přiznán ID I. stupně, tak se předpokládá, že příjemce pracuje, a to i na plný úvazek, ale má omezený výběr zaměstnání a nemůže dělat příliš obtížnou práci.

S pozdravem Václav Krása

Dovoluji si Vás požádat, abyste si prohlédla reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Tím zase pomůžete mně. Děkuji.